Koncepcja projektu mieszkania przy ul. Człuchowskiej 
Lokalizacja: Człuchowska, Warszawa

Powierzchnia:  ok. 35m2

Projekt niewielkiego mieszkania na warszawskiej Woli.  Główną niedogodnością mieszkania, był długi i ciemny korytarz wejściowy, nieproporcjonalnie duża łazienka w stosunku do reszty przestrzeni, oraz drzwi balkonowe kolidujące z sofą/łóżkiem, ograniczając możliwości aranżacji.

Pierwszą decyzją było przesunięcie ściany łazienki o 50cm, oraz doświetlenie ścian łazienki luksferami,umieszcenie szkalnych nieprzeziernych drzwi w łazience,zabiegi te mają doświetlić ciemny korytarz. Postawiliśmy również na dekoracyjne zaoblone narożniki ścian łazienki.

Kolejnym zabiegiem było zaprojektowanie kuchni na jednej ścianie. Do tej pory kuchnia było w kształcie litery L i zajmowała znaczną część mieszkania, mimo iż nie była najważniejszą częścią przestrzeni. Tutaj również zaobliliśmy narożnik zabudowy. 

Dzięki zmiejszeniu powierzchni łazienki i kuchni przestzreń zyskała miejsce na powiększoną strefę wypoczynkową ze sporym narożnikiem oraz miejsce na fotel komodę na książki, oraz przestronną szafę. 

Dużo punktów świetlnytch (o ciepłej barwie), a co za tym idzie scen świetlnych jakie możemy zapalać w zależności od nastroju, dodatkowo sprawia że przestrzeń jest bardziej przytulna.

W projekcie postawiłam na stół  ,,z odzysku",  białe, szklane lapmy, fornir ,,czeczot" o ciepłej barwie, oraz stylizowane okrągłe, ceramiczne kontakty i włączniki.


 

1-min
2-min
6-min
5-min
7.1-min
lazienka-1-min-1
lazienka-2-min-1
lazienka-3.2-min
01_RZUT_ARANZACJA_FINAL_page-0001

© 2021 by Aleksandra Bednarska . Proudly created with Semplice.com